انواع وب سایت های اینترنتی

انواع وب سایت های اینترنتی

انواع وب سایت های اینترنتی را می توان به طور کلی در ۸ دسته جای داد:

۱ – سایت شرکتی

وب سایت های شرکتی وب سایت هایی هستند که برای شرکت ها و یا برندها طراحی می شوند و هدف از آنها عموما معرفی خدمات، به نمایش گذاشتن نمونه کارها، جذب مشتریان و ارتباط با آنها است.

۲ – سایت شخصی

مثلا وبسایتی که برای به نمایش گذاشتن نمونه کارهای یک عکاس، کسب افتخارات یک ورزشکار یا مخترع، کارهای هنری یک هنرمند یا  اشعار و دست نوشته های یک شاعر و یا نمونه کارهای یک طراح وب و …. طراحی می شود و عموما جنبه اطلاع رسانی و نمایش مهارت‌های شخصی یک فرد را دارد.

 

نمونه سایت شخصی عادلان وب را ببینید.

 

۳ – سایت آپلود و دانلود

این وب سایت ها از دیگر انواع وب سایت های اینترنتی هستند که معمولا فضایی را برای دانلود فیلم، نرم افزار، گیم، عکس، فایل، ترک ها و آلبوم های موسیقی فراهم می کنند.

۴ – سایت صنعتی

این دسته وبسایت ها نوعی از انواع وب سایت های اینترنتی محسوب می شوند که عموما برای معرفی مجموعه های صنعتی و بزرگ طراحی می شوند و بیشتر جنبه اعتبار بخشی، معرفی خدمات و به نمایش گذاشتن نمونه کارها را دارند.

 

نمونه سایت صنعتی عادلان وب را ببینید.

 

۵ – سایت پزشکی و سلامت

این سایت ها معمولا متعلق به یک پزشک و یا کلینیک پزشکی هستند و ضمن معرفی خدمات پزشکی ای که ارائه می شود، ارائه اطلاعات تماس، آدرس و ساعات کاری، به انتشار مطالب و مقالاتی در حوزه درمان، سلامت و بهداشت می پردازند.

۶ – سایت لایف استایل

این سایت ها معمولا مخاطبین بسیاری دارند و ارائه دهنده اطلاعات، مطالب آموزشی مناسب و مرتبط با اجتماع و خانواده و همچنین اخبار، در طیف گسترده ای از موضوعات هستند.

۷ – سایت فروشگاهی و تجارت الکترونیک

وبسایت های فروشگاهی همانطور که از نامشان پیداست، از جمله انواع وب سایت های اینترنتی برای به نمایش گذاشتن و فروش کالا و محصولات الکترونیکی و یا حقیقی می باشند. این وبسایت ها بستری را برای نمایش، مقایسه و خرید محصولات در بستر اینترنت فراهم می کنند.

 

نمونه سایت فروشگاهی عادلان وب را ببینید.

 

۸ – سایت خبر و اطلاع رسانی

سایت های خبری و اطلاع رسانی عموما ارائه دهنده اخبار روز و ایران و جهان در زمینه های ورزشی، مذهبی ، سیاسی، اقتصادی، هنری و اجتماعی هستند.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید