سایت یا اینستاگرام ؟ کدامیک برای کسب وکار ما موثرترند ؟

سایت یا اینستاگرام؟ کدامیک برای کسب وکار ما موثرترند؟

سایت یا اینستاگرام ؟ اگر به دنبال تبلیغ برای کسب و کار خود و یا معرفی خود و خدماتتان در دنیای اینترنت هستید حتما این سوال را از خود پرسیده اید که داشتن سایت بهتر است یا یک پیج اینستاگرامی؟!

پاسخ ما به این سوال این است که گرچه هردو عامل در کنارهم تاثیر بسزایی در معرفی و رشد کسب و کارتان خواهند داشت، اما داشتن یک وبسایت ویژگی هایی نسبت به یک پیج اینستاگرامی و یا دیگر شبکه های اجتماعی دارد که آن را متمایز می کند.

سایت یا اینستاگرام

 

در ادامه این برتری ها را با هم مورد بررسی قرار می دهیم:

 • وب سایت یک رسانه است اما اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی تنها یک پل ارتباطی با افراد و مخاطبینتان خواهد بود.
 • طراحی سایت می تواند کاملا منطبق بر سلایق و اهداف شما و یا مجموعه شما انجام گیرد. در صورتی که در فضای اینستاگرام شما یک فضای مشخص و تعریف شده از نظر امکانات و ظاهر برای معرفی یا به نمایش گذاشتن خدمات و محصولاتتان دارید که قابل تغییر و شخصی سازی نیست.
 • تفاوت در تعداد افرادی که تبلیغ شما را می بینند. تعداد افرادی که از پیج اینستاگرام شما دیدن می کنند محدود به دنبال کننده گان شما هستند.
  اما یک سایت با برنامه ریزی و انجام تدابیر درست می تواند تعداد بسیار زیادی بازدید را برای سایتتان ایجاد کند.
 • نوع و جنس مخاطبان و بازدیدکنندگان در اینستاگرام محدود هستند اما یک وب سایت طیف گسترده ای از مخاطبان در فرهنگ ها و در رده های سنی متفاوت را در بر می گیرد.
 • سایت یا اینستاگرام ، هر کدام را که انتخاب کنید، دغدغه شما به زودی مالکیت تمام و کمال آن خواهد شد.
  این را باید بدانید که شما مالک پیج اینستاگرامی خود نیستید و ممکن است یک روز صبح از خواب برخیزید و ببینید که پیجتان که ماه هاست روی آن انرژی و وقت صرف می کنید به یکباره و بی دلیل مسدود یا حذف شده است و هیچگونه نسخه پشتیبانی برای اطلاعات شما وجود ندارد. شما حتی نمی توانید کوچک ترین اعتراضی داشته باشید. اما یک وبسایت همیشه قابل پیگیری و تهیه نسخه پشتیبان است.
 • در رابطه به کسب وکارهایی که با فروش محصولات و کالاها سروکار دارند، اینستاگرام امکان داشتن هیچگونه دسته‌بندی، چیدمان و یا به‌روزرسانی محصولات را در اختیارتان قرار نمی دهد.
 • خطر فیلتر شدن اینستاگرام و کاهش یکباره مخاطبانتان، همواره شما و کسب و کارتان را تهدید می‌کند.
 • یک ‌سایت در واقعا دفترکار و فروشگاه دیجیتال شماست، به مخاطب احساس اطمینان و امنیت می دهد و شما را حرفه ای و متمایز نشان می دهد.
 • با داشتن یک وب سایت شما به راحتی می توانید از طریق ابزارهای در دستری به تحلیل اطلاعات مشتریان و آنالیز فعالیت کسب و کار خود بپردازید. در صورتی که اینستاگرام این امکان را به شما نمی دهد.
 • محدودیت حجم محتوا قابل بارگذاری در شبکه های اجتماعی، همواره یکی از دغدغه های صاحبین هر کسب و کاری می باشد. اما در یک وب سایت شما می توانید به هر میزانی که تمایل یا نیاز دارید محتوا تولید کنید.

 

 سایت فروشگاهی چیست و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ 

نتیجه گیری:

بلاخره سایت یا اینستاگرام ؟ همان طور که در بالا اشاره شد با این وجود که شاهد استقبال، رشد و گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام توسط کاربران هستیم، با توجه به مزایایی که یک وب سایت نسبت به یک پیج اینستاگرامی در اختیار کاربر قرار می دهد، پیشنهاد ما همچنان طراحی یک وبسایت متناسب با اهدافتان خواهد بود.
چرا که شبکه های اجتماعی امروز هستند و فردا نیستند، از یکدیگر پیشی می گیرند و جایگاه متغیری دارند.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید