مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت

در این مقاله قصد داریم مراحل طراحی سایت را با هم مورد بررسی اجمالی قرار دهیم.

زمانی که شما قانع شدید که به یک وب سایت نیاز دارید، احتمالا این نقطه شروع همه چیز خواهد بود، شما باید پس از تحقیق و بررسی،  به یک شرکت طراحی سایت اعتماد کنید و طراحی این مهم را به او بسپارید.

البته هر مجموعه یا شرکت و یا طراح مستقلی که عهده دار این مسئولیت شود، احتمالا قوانین و روال کاری خاصی را برایتان شرح خواهد داد.

اما به هر حال می توان یک روند کلی را شرح داد:

مرحله ۱

اولین بخش از مراحل طراحی سایت ، بررسی توقعات، امکانات و آپشن های مورد نظر شما و نیازمندیهای پروژه تان خواهد بود. این اطلاعات مستند می شوند.

مرحله ۲

در این مرحله مجموعه ای که وظیفه طراحی وب سایت شما را بر عهده گرفته اند، با توجه به ماهیت کسب و کار یا نوع فعالیت و خدماتی که ارائه می دهید، نظر کارشناسی طراح و همچنین نظرات و علایق شخصی شما، یک طرح کلی در رابطه با ظاهر وبسایت شما پیشنهاد می دهند. این اطلاعات هم مستند خواهند شد.

 

همچنین مطالعه کنید:  طراحی سایت

 

مرحله ۳

در این بخش از مراحل طراحی سایت و بعد از توافق و تائید مستندات دو مرحله ی قبل توسط طرفین و عقد قرارداد، کار مجموعه ی مسئول طراحی سایت شما، آغاز می شود و مجموعه متعهد خواهد بود که ظرف زمانی مشخص کار طراحی را به اتمام برساند.

در طی این مرحله، مجموعه ی طراح شما برای گرفتن اطلاعات و مستنداتی از شما که در قسمت های مختلف سایت مورد استفاده قرار می گیرد و یا کسب نظراتتان با شما در تماس و رابطه خواهد بود.

مرحله ۴

بعد از اینکه پروژه مطابق مستندات و زمان تعیین شده به پایان رسید، شما می توانید از وبسایت دیدن نمائید و در چهارچوب قرار داد ذکر شده، نظرات، اصلاحات و تغییرات خود را اعلام نمائید.

 

مرحله ۵

پس از انجام اصلاحات توسط مجموعه طراح، کار به شما تحویل خواهد شد. تبریک. اکنون شما صاحب یک وبسایت هستید اما این پایان دهنده مراحل طراحی سایت نیست!!

همچنین مطالعه کنید:  طراحی اپلیکیشن موبایل

 

مرحله ۶

از آنجایی که اکثر وب سایت ها به دلیل دینامیک بودنشان نیازمند به روزرسانی، ایجاد تغییرات، تولید و انتشار محتوا، حفظ امنیت و رسیدگی های روزانه و دوره ای هستند، بنابراین شما باید تصمیمی  بگیرید، مبنی بر این که آیا می خواهید خودتان مدیریت سایتتان را برعهده بگیرید و یا پشتیبانی سایت را به مجموعه طراحتان برسانید که این بخش جزو مهم ترین مراحل طراحی سایت است.

 

مرحله ۷

از وب سایت خود لذت ببرید.

 

 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید