سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو) چیست؟

سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو) چیست؟

یک سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو) به سایتی گفته می‌شود که، با توجه به ابعاد و اندازه دستگاه‌هایی که کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند واکنش نشان می دهد.
به این معنا که ظاهر سایت در این ساختار، در لپ تاپ، تبلت و انواع موبایل به شکلی متفاوت به نمایش در‌ می‌آید.
یعنی وقتی کاربر با لپ تاپ وارد سایت می شود سایت را با یک شکل و شمایل می بیند اما زمانی که با تلفن همراه یا تبلت وارد همان سایت می شود، سایت را با همان محتوا و عناصر اما در ظاهری متفاوت می بیند.

سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو)

مزایای سایت واکنش‌گرا کدام است؟

 ۱- شخصی سازی وبسایت برای موبایل و تبلت

در زمان پیاده سازی یک سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو) می‌توانید تعدادی از برگه ها و بخش های وب سایت را با توجه به سلیقه و نیاز خود در تلفن همراه و تبلت نمایش ندهید و یا طراحی ویژه ای برای آنها در دستگاه های مختلف داشته باشید.

۲- افزایش سرعت بارگذاری سایت

یک سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو) در موبایل و تبلت سرعت مناسبی دارند چرا که در نمایش موبایل و تبلت، عناصر با چینش مجددی کنار هم قرار می گیرند و حتی می توانند حذف یا کم یا زیاد شوند.
بنابراین مخاطب شما حجم کمتر و سرعت لودینگ بیشتر را تجربه خواهد کرد. که این موضوع تأثیر زیادی در برقراری ارتباط با مشتری خواهد داشت.

چرا که بازدید کننده سایت شما هر چقدر سریع‌تر بتواند به خدمات و یا محصولات شما دسترسی پیدا کند، احتمال استفاده از آن خدمات و یا خرید از شما هم بیشتر می شود.

 طراحی اپلیکیشن موبایل 

۳- تاثیر واکنش‌گرایی سایت بر سئو

طبق گزارشات گوگل، وب سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو) شانس بیشتری برای پیدا کردن جایگاه خود از نظر سئو در میان دیگر وب سایت ها دارند.
چرا که گوگل تمایل به ارتقای جایگاه وبسایت هایی دارد که کار با آنها برای مخاطب بسیار راحت است و در دستگاه های مختلف نمایش مناسبی دارند.

نتیجه گیری:

تکنیک طراحی سایت ریسپانسیو باعث می شود که شما بتوانید در دستگاه های مختلف با ابعادی متفاوت، صفحه وب سایت خود را به طرزی اصولی، بدون خطا وبدون نیاز به زوم مشاهده نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید