مهم ترین ویژگی های لوگو سایت

مهم ترین ویژگی های لوگو سایت

یکی از بخش هایی که در طی مراحل طراحی سایت با آن روبرو می شویم طراحی لوگو سایت است. در این مقاله تلاش داریم مهمترین ویژگی های لوگو سایت را مورد بررسی قرار دهیم.

طراحی منحصر به فرد

از اولین ویژگی های لوگو سایت ، منحصر به فرد بودن آن است به طوری که وب سایت شما را از دیگران متمایز کند و تکراری و کسل کننده نباشد.

باید تلاش کنید که از نشانه ها و آیکون هایی که همگانی شده اند در طراحی لوگوتان پرهیز کنید. با کمی خلاقیت می توان لوگویی منحصر به فرد را برای وب سایت طراحی نمود.

طراحی در یاد ماندنی

لوگوی شما ضمن متمایز بودن، باید ویژگی هایی داشته باشد که در خاطر کاربرتان باقی بماند.

مرتبط و گویا بودن

یکی از ویژگی های لوگو سایت ، می تواند مرتبط بودن آن به کسب و کار و نوع فعالیت شما باشد، به طرزی که کاربران با دیدن آن لوگو بتوانند بدون هیچ اطلاعات قبلی حوزه کاری تان را حدس بزنند.

ویژگی های لوگو سایتسادگی

سادگی در عین تاثیرگذاری از دیگر ویژگی های لوگو سایت حرفه ای است. نیازی نیست از المان ها یا گرافیک پیچیده و شلوغی استفاده کنید.

رنگ مناسب

رنگ لوگوی شما باید ضمن مرتبط بودن با مفهوم لوگو و همخوانی با تم کلی وب سایت شما، از نظر روانشناسی تاثیر مثبتی روی مخاطب بگذارد.

فونت مناسب

اگر لوگوی شما شامل حروف، نوشته و یا اسم برندتان است باید از فونتی که از نظر شکل و رسمیت با وب سایت یا کسب و کارتان هم خوانی داشته باشد استفاده کنید.

 

همچنین مطالعه کنید:  ایمیل مارکتینگ چیست؟

 

نسبت مناسب طول و عرض لوگو

تناسب هم یکی دیگر از ویژگی های لوگو سایت است. برای چشم نواز بودن لوگو بهتر است، نسبتی مناسب را بین طول و عرض لوگو برقرار کنید تا لوگوی شما بیش از در جهت افقی یا عمودی کشیده نشده باشد.

کیفیت خوب

لوگوی وب سایت نشان دهنده هویت سایت شماست. بنابراین باید در طراحی آن به کیفیت و فاکتورهای دیداری توجه زیادی کرد.
یک لوگوی با کیفیت نه چندان مناسب می تواند این حس را به مخاطب القا کند که شما نسبت به وب سایت خود بی تفاوت هستید و در کار خود جدیتی ندارید.

 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید