Landing Page یا صفحه فرود چیست؟ دلایل استفاده از صفحه فرود

Landing Page یا صفحه فرود چیست؟ دلایل استفاده از صفحه فرود

فرض کنید میخواهید از یک وبسایت تبلیغات کلیکی برای کسب و کار خود تبلیغات سفارش دهید. کدام صفحه را برای لینک تبلیغات انتخاب میکنید؟ یک مقاله یا صفحه درباره ما؟ و یا ایده بهتری برای اینکار دارید؟ در این مقاله به موضوع Landing Page میپردازیم و به سوال صفحه فرود چیست پاسخ میدهیم.

صفحه فرود چیست و چه استفاده ای دارد؟

بیاید ابتدا به صورت ابتدایی موضوع صفحه فرود را بررسی کنیم و ببینیم مفهوم Landing Page و یا همان صفحه فرود چیست و چه کاربردی دارد. برای بررسی و پاسخ به سوال صفحه فرود چیست اجازه دهید ابتدا مفهوم این عبارت را بررسی کنیم.

منظور از صفحه فرود صفحه ای است که بازدیدکننده به اصطلاح روی ان فرود میاید. مانند یک مسافر که با یک هواپیما رو یک شهر و یا کشور جدید فرود میاید.

از نظر روانشناسی زمانی که افراد، افراد دیگر و یا مکان های دیگر را به تازگی میبینند اولین نگاه و برخوردشان با آن فرد و یا مکان تاثیر بسیار بیشتری نسبت به برخورد دوباره آن فرد با ان شخص و یا مکان خواهد داشت.

برای مثال اگر با یک فرد به تازگی آشنا شوید و او رفتار مودبانه و مناسبی نشان دهد، شما در ذهن خود ان فرد را به طور کامل یک فرد مودب به شمار میاورید.

اهمیت صفحه فرود هم همین است. صفحه فرود صفحه ای است که شما طراحی میکنید و در آن بخشی از کسب و کار خود را معرفی میکنید و از بازدید کننده به شکل غیر مستقیم میخواهید با شما ارتباط برقرار کند. برای مثال در وبسایت شما ثبت نام کند یا از خدمات شما استفاده کند.

در نتیجه صفحه های فرود باید ویژگی های زیر را داشته باشند تا یک صفحه فرود به شمار بروند:

در آن صفحه خدمات وبسایت و یا خود وبسایت معرفی شده باشد و به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به مخاطب پیشنهاد دهد که از خدمات وبسایت استفاده و یا در آن ثبت نام کند. یعنی برای ارتباط با مخاطب یا تبدیل بازدیدکننده به مشتری طراحی شده باشد.

اگر توضیحات بالا در مورد یک صفحه صدق کند، آن صفحه یک صفحه فرود است.

Landing Page یا صفحه فرود چیست؟ دلایل استفاده از صفحه فرود

مزایای استفاده از صفحه فرود چیست؟

به سوال صفحه فرود چیست یک پاسخ دادیم. حال اجازه دهید مزایا و دلایل استفاده از صفحه فرود را بررسی کنیم.

امکان تبدیل بازدیدکننده به مشتری

اولین و مهم ترین دلیل استفاده از صفحه فرود تبدیل بازدیدکننده ها به مشتری است.

برای مثال اگر به درستی کسب و کار خود را در صفحه فرود معرفی کرده باشید و به درستی تلاش کرده باشید که بازدیدکنندگان را به صورت غیر مستقیم به مشتری تبدیل کنید، شانس تبدیل بازدید کنندگان صفحه فرود به مشتری بسیار افزایش میابد.

همچنین اکثر وبمستران زمان سفارش تبلیغات کلیکی، لندینگ پیج های وبسایت خودشان را لینک میکنند. زیرا لندینگ پیج مخصوصا برای تبدیل بازدید کننده به خریدار طراحی شده است.

امکان ارتباط با مشتری

یکی از دلایل استفاده از لندینگ پیج افزایش راه های ارتباطی با مشتری و بازدید کنندگان است.

برای مثال اگر یک فرم برای تماس در لندینگ پیج خود ایجاد کنید احتمال تماس بازدید کنندگان با شما وجود دارد. با این اتفاق میتوانید با بازدید کنندگان ارتباط داشته باشید و با توضیح مزایای سفارش خدمات از شما، میتوانید بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کنید.

Landing Page یا صفحه فرود چیست؟ دلایل استفاده از صفحه فرود

چگونه یک لندینگ پیج جذاب و مناسب طراحی کنیم؟

در ادامه مقاله صفحه فرود چیست اجازه دهید ویژگی های یک لندینگ پیج مناسب و جذاب را توضیح دهیم.

رعایت اصول UI

اولین و یکی از مهم ترین اصول طراحی لندینگ پیج رعایت قواعد طراحی UI است. بخشی از قوانین و اصول UI:

  • سایز فونت ها بیش از حد بزرگ و یا کوچک نباشد.
  • رنگ متن ها به طوری نباشد که متن غیر قابل خواندن شود.
  • رنگ متن و پس زمینه بیش از حد روشن نباشد تا چشم مخاطب ازار ببیند.
  • طرح و ساختار صفحه در تمام سایز های مانیتور ها مناسب باشد و به درستی نمایش داده شود. و یا به اصطلاح واکنش گرا یا Responsive باشد.
  • بین بخش های مختلف لندینگ پیج فاصله های مناسب وجود داشته باشد تا بیش از حد به هم نزدیک نشوند.

این قوانین تنها بخش کوچکی از قوانین اصول UI هستند. البته میتوان گفت مهم ترین  و اصلی ترین قوانین UI هستند.

یک طراحی زیبا انجام دهید

این قانون نیز مانند قانون اصول UI است. با این تفاوت که اصول UI برای قابل خواندن بودن و مرتبط بودن ساختار صفحه است. اما این قانون برای زیبایی طرح است. باید طرح لندینگ پیج به شکلی باشد که از نظر بازدید کنندگان زیبا به نظر برسد تا در صفحه باقی بمانند.

استفاده مناسب از عنوان ها

در طراحی لندینگ پیج باید به عنوان ها خصوصا عنوان اصلی توجه زیادی نشان دهید. عنوان ها باید موضوع اصلی را به درستی بیان کنند و جدا از بیان موضوع باید جذاب باشند و هدف تبلیغاتی داشته باشند تا مخاطب را جذب کنند.

همچنین سعی کنید عنوان ها بسیار کوتاه و یا بسیار بلند نباشند و یک جمله پر معنا را در یک متن ساده توضیح دهند. پیشنهاد ما عنوان های بیشتر از 3 کلمه و کوتاه تر از 8 کلمه است.

همچنین عنوان ها نباید پیچیده یا بی ربط باشند.

محتوا مفید و مناسب

محتوای یک لندینگ پیج باید وبسایت و کسب و کار شما را به درستی توضیح دهند. همچنین باید به شکل جذابی نوشته شود که حوصله بازدید کنندگان سر نرود و صفحه را ترک نکنند.

Landing Page یا صفحه فرود چیست؟ دلایل استفاده از صفحه فرود

نتیجه گیری

در این مقاله صفحه فرود چیست را بررسی کردیم. همچنین به اهمیت و مزایای استفاده از لندینگ پیج پرداختیم و اصول طراحی یک لندینگ پیج مناسب را بررسی کردیم.

لندینگ پیج فراتر از این توضیحات است اما ما یک توضیح خلاصه و ساده برای پاسخ به سوال صفحه فرود چیست به شما ارائه کردیم و مهم ترین اصول طراحی یک لندینگ پیج مناسب و حرفه ای را بررسی کردیم.

اگر سوالی در مورد لندینگ پیج دارید و یا فکر میکنید بخشی از این مقاله مشکل دارد و یا غیر کامل است لطفا در بخش نظرات بیان کنید. پیشاپیش از نظرات گرمتان متشکریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =