شناخت انواع کسب ‌و کار اینترنتی

اگر در فکر راه‌اندازی کسب ‌و کار اینترنتی برای خودتان هستید و دوست دارید وارد دنیای خرید و فروش اینترنتی شوید پیش از هر چیزی باید انواع کسب و کارهایی را که در بستر اینترنت امکان راه اندازی آنها را دارید بشناسید.

امروزه با توجه به مزایای یک فروشگاه آنلاین نسبت به یک فروشگاه سنتی، همچون هزینه شروع پایین تر، ریسک کمتر، عدم نیاز به فروشگاه فیزیکی، امکان تحلیل نیازهای مشتریان و …بسیاری از افراد به سمت ایجاد یک کسب و کار اینترنتی آمده اند.

 سایت فروشگاهی چیست و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

فروش محصول فیزیکی

فروش محصولات فیزیکی نوعی از فروش اینترنتی است که در آن شما به یک فروشگاه آنلاین نیاز دارید تا کالاها و اجناسی را برای مخاطب به نمایش بگذارید. مخاطب اجناس را می بیند، انتخاب می کند و سفارش  می دهد.
این نوع فروش در کنار مزایا و نقاط قوت خود، برای شما دردسرهایی همچون حمل‌ونقل، مدیریت موجودی، روش های ارسال و چندین و چند مورد دیگر را به همراه خواهد داشت. نمونه ی بسیار موفق این مدل فروش محصول، دیجی‌کالا است.

شناخت انواع کسب ‌و کار اینترنتی

فروش محصول دیجیتال یا مجازی

در مقایسه با محصولات فیزیکی،  ایجاد کسب ‌و کار اینترنتی در حوزه فروش محصولات دیجیتال دردسرهای کمتری خواهد داشت. چرا که نیازمند کارمند، کارگاه، انبار، کارخانه و … نیست. کافیست یک یا چند دستگاه کامپیوتر، منابع مناسب وکمی تخصص و علم در حوزه فعالیت مورد نظر داشته باشید. این محصولات به عنوان مثال می توانند یک کتاب‌ الکترونیکی، یک نرم‌افزار، یک سند، یک فایل صوتی، ویدئویی، گرافیکی و یا دیجیتالی باشند.

 اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای صاحبین وبسایت

همکاری در فروش

همکاری در فروش نوع دیگری از کسب ‌و کار اینترنتی است که به شما این امکان را می دهد که بدون این که نیاز باشد محصولی را تولید کنید یا زحمت حمل و نقل و انبار کردن آن را بکشید، تنها با تبلیغ محصولات یا خدمات دیگران و نهایتا فروش محصولات آنها، پورسانت فروش خود را دریافت کنید.

 

 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 14 =

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید