نقش بهینه سازی سایت (SEO) در دیده شدن سایت شما

نقش بهینه سازی سایت (SEO) در دیده شدن سایت شما

در این مقاله عادلان وب می خواهیم در رابطه با نقش بهینه سازی سایت (SEO) در دیده شدن سایت شما توسط مخاطبین صحبت کنیم و شما را با اهمیت این فاکتور مهم بیشتر آشنا کنیم. اما در ابتدا باید تعریفی از seo داشته باشیم.

بهینه سازی سایت (SEO) چیست؟

بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو یا همان Search Engine Optimization ، به کلیه اقداماتی اطلاق می گردد که به واسطه انجام آنها صفحات وبسایت شما در نتایج موتورهای جستجو در جایگاه بهتری نمایش داده می شوند.

این اقدامات شامل بهینه سازی کدهای وبسایت، انتخاب کلمات کلیدی مناسب با اهداف شما، بهینه سازی متون و تصاویر استفاده شده در وبسایت برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان به نحوی که بیشترین گیرایی و جذب مخاطب را داشته باشد، می باشد.

سئو را در حالت کلی می توان در سه بخش اصلی: سئو داخلی یا onpage seo ، سئو خارجی یا offpage seo و سئو فنی وبسایت تقسیم بندی کرد. بدیهی است که بهینه سازی وبسایت امری تخصصی و زمان بر است که باید به دست متخصصین این حوزه سپرده شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

 

در مورد دیجیتال مارکتینگ بیشتر بدانید.

 

چرا باید سایتتان را سئو کنید؟

دلیل اصلی اینکه باید سئو یا بهینه سازی برای وب سایت جدی گرفته شود این است که کاربران در اکثر موارد برای دسترسی به خدمات و نیازهای خود از طریق موتورهای جستجو، اقدام می کنند.
در واقع این که کاربر با توجه به آشنایی با یک سایت و یا از طریق تبلیغات، مستقیما آدرس سایت مقصد را وارد کند و آن را جستجو نماید، به ندرت پیش می آید.
بنابراین اکثر کاربران احتمالا با وارد کردن عباراتی در موتور جستجو، خدمات مورد نیاز خود را سرچ می کنند و به سایت هایی که در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می شوند مراجعه می نمایند و ظاهر شدن سایت شما در صفحه اول، خود باعث اعتبار واعتمادآفرینی برای مخاطبتان خواهد شد.

به طور خلاصه بهینه سازی سایت (SEO) کم‌ هزینه‌ ترین، بادوام‌ ترین و در دسترس‌ ترین راه برای ایجاد ترافیک سایت، روشی به صرفه و ارزان و یک سرمایه گذاری بلند مدت برای موفق شدن کسب و کارتان محسوب می شود.
سئو سایت، شما را قادر می سازد که از رقبایتان پیشی بگیرید و آنها را تحلیل کنید.

 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 14 =

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید