دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)، به مجموعه فعالیت‌هایی اطلاق می گردد که عموما به کمک اینترنت برای بازاریابی محصولات و خدماتان انجام می‌دهید.
این فعالیت ها را می توان در حوزه های متعددی مورد بررسی قرار داد که در ادامه با تعدادی از پراهمیت ترین آنها اشاره خواهیم کرد و هر یک را برای شما شرح می دهیم.

دیجیتال مارکتینگ شامل چه مواردی می شود؟

بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)

بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو یا همان Search Engine Optimization ، به کلیه اقداماتی اطلاق می گردد که به واسطه انجام آنها صفحات وبسایت شما در نتایج موتورهای جستجو در جایگاه بهتری نمایش داده می شوند.
این اقدامات شامل بهینه سازی کدهای وبسایت، انتخاب کلمات کلیدی مناسب با اهداف شما، بهینه سازی متون و تصاویر استفاده شده در وبسایت برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان به نحوی که بیشترین گیرایی و جذب مخاطب را داشته باشد، می باشد.
سئو را در حالت کلی می توان در سه بخش اصلی: سئو داخلی یا onpage seo ، سئو خارجی یا offpage seo و سئو فنی وبسایت تقسیم بندی کرد. بدیهی است که بهینه سازی وبسایت امری تخصصی و زمان بر است که باید به دست متخصصین این حوزه سپرده شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا از دیگر شاخه های دیجیتال مارکتینگ است که بطور کلی به معنی ایجاد محتوای گیرا و مجاب‌کننده به منظور جذب مخاطبین هدف می باشد.
این محتوا شامل متون، تصاویر و کلیه مستندات مورد استفاده در وبسایت است که باید با حساسیت ویژه ای و با توجه به طیف مخاطبینتان تهیه و تنظیم شوند تا بیشترین سودآوری را برای شما داشته باشند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ و به معنای استفاده از شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام، تلگرام، پینترست، لینکدین و غیره با هدف ارتباط با مخاطب، جذب مشتری، ایجاد احساس نیاز به خدماتی که ارائه می دهید و همچنین انتشار و شناساندن مطالب، محصولات و خدمات جدیدتان می باشد.
که با گسترش روز افزون استفاده از شبکه های اجتماعی توسط مردم و با توجه به تنوع بسیار زیاد قشری، سنی، فرهنگی و جغرافیایی مخاطبین این شبکه ها، بهره جویی از این راه ارتباطی برای گسترش کسب و کارتان بسیار حیاتی است.

تبلیغات بر اساس کلیک (PPC)

تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click به معنای پرداخت به ازای هر کلیک است. در این نوع از تبلیغات، تبلیغ شما به ازای هر کلیکی که می گیرد، در صفحات اول نتایج موتور های جستجو قرار می گیرد و با هر کلیک از بودجه تبلیغ کننده کم می شود.

از آنجایی که اکثر مردم در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو باقی می مانند و اصلا به صفحات بعدی مراجعه نمی کنند، قرار گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو به معنای دیده شدن صد در صدی شما و رونق گرفتن فعالیت و کسب و کارتان خواهد بود. نمونه ای از این نوع تبلیغات گوگل ادوردز (google adwords) می باشد.

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

ایمیل مارکتینگ یکی از روش بازاریابی دیجیتال است که در آن، با ارسال ایمیل انبوه، اطلاعاتی را درباره محصولات، کمپین ها، نمایشگاه ها و تخفیفات و خدمات قدیم و جدید خود به طیف وسیعی از مردم ارائه می دهیم.
هدف از ارسال این ایمیل ها عمدتا ایجاد ارتباط با مشتریان جدید و افزایش و تداوم ارتباط با مشتریان قدیمی می باشد.

موبایل مارکتینگ (SMS Marketing)

موبایل مارکتینگ به عنوان یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ ، ابزاری برای ارتباط با مشتریان از طریق موبایل و عمدتا با استفاده از ارسال پیام مستقیم و سامانه های پیامکی، در زمان و مکانی مناسب می باشد. از آنجایی که استفاده از موبایل بسیار فراگیر است و تقریبا همه به آن دسترسی مستقیم دارند، می توان به راحتی از آن برای اطلاع رسانی و یا معرفی خدمات استفاده کرد.

برای سفارش خدمات دیجیتال مارکتینگ با ما در تماس باشید.

برای دریافت اطلاعات تماس عادلان وب می توانید به برگه تماس با ما مراجعه نمائید.
همچنین برای ثبت سفارش طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی سایت، مشاوره رایگان و یا طرح پرسش ها می توانید فرم درخواست مشاوره زیر را ارسال نمائید.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید