بازاریابی ویدیویی و نقش آن در پیشرفت کسب و کار


اگر به دنبال راهنمایی برای بازاریابی ویدیویی هستید، تنها نیستید. 79 درصد همه بازاریابهایی که از ویدیو استفاه نمی کنند قصد دارند راهبرد ویدیویی در سال 2022 بسازند. و 99 درصد آنهایی که از قبل از ویدیو استفاده می کنند قصد دارند از آن بیشتر استفاده کنند.

هیچ راهبردی مثل بازاریابی ویدیویی برای تعلیم ، لیدسازی و تبدیل مشتریان وجود ندارد.

برندها به راهبرد بازاریابی ویدیویی نیاز دارند. این ایدۀ جدیدی نیست. چیزی که تغییر کرده میزان اهمیت ویدیو در هر سکو و کانال است. لذا شما فکر می کنید در مورد ویدیو مارکتینگ چه می دانید، و می خواهید چه یاد بگیرید؟

تولید ویدیو از هر زمانی ارزانتر و راحتتر شده است. امروزه می توانید با کیفیت بالا، ویدیوی 4K را حتی با گوشی هوشمند خود فیلم بگیرید.

ولی با وجود راهبرد، تجهیزات و نرم افزار ویرایشی، هنوز بازاریابی ویدیویی کار پیچیده ای است. این مقاله را بخوانید تا همه چیز را در مورد راهبرد بازاریابی ویدیویی یاد بگیرید و یا از لینکهای زیر استفاده کنید تا مستقیماً به بخشی خاص بروید.

بازاریابی ویدیویی از ویدیو استفاده میک ند تا محصول یا خدمت شما را تبلیغ کند، و مشارکت را روی کانالهای دیجیتالی و اجتماعی شما بیشتر کند، به مشتریان شما تعلیم دهد و با ابزاری جدید به مخاطب شما برسد.

 

اهمیت بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی در اوایل سال 2005 با راه ا ندازی یوتیوب شروع شد. گوگل یوتیوب را در اکتبر 2006 خرید و در 2009 هفت فرمت مختلف تبلیغاتی در این سکو وجود داشت.

همینطور که فناوری خلق ویدیوهای مرغوب آسانتر شد، در میان بازاریابها از مقبولیت بیشتری برخوردار شد. ولی آن تنها دلیل نیست که ویدیو شکل غالب ارتباط شد است.

اولاً ظهور فناوری گوشیهای هوشمند بود که تماشای ویدیو ها را آسانتر کرد. بعد پاندمی مصرف رسانه برخط را تا 215% در ایالات متحده بیشتر کرد.

با نگاه به 2022، مخاطبان در هفته 19 ساعت را به تماشای ویدیوی برخط می نشینند. امتناع از استفاده از بازاریابی ویدیویی دیگر گزینه ای برای برندهایی که قصد عالی شدن دارند نیست.

بازاریابی ویدیویی مشارکت اجتماعی را تشویق می کند

ویدیو دومین نوع محتوای محبوب در شبکه اجتماعی برای افزایش مشارکت است.

سکوهایی مثل یوتیوب و تیکتاک همیشه در مورد ویدیو بوده اند. سکوهایی مثل اینستاگرام و فیسبوک در حال تمرکز بر ویدیو هستند.

حتی سکوهایی که آپلودهای ویدیویی بومی را ارائه نمی کنند بر ارزش بازاریابی ویدیویی تأکید می  کنند.

توویتها بر توییتر ده برابر مشارکت دریافت می کنند.

68 درصد بازاریابهای ویدیویی امسال قصد دارند از ویدیوی لینکدین استفاه کنند.

مردم تقریباً یک میلیارد ویدیو در روز در پینترست می بینند.

بازاریابی ویدیویی سئو را بهتر کرده و تبدیلها و فروشها را بیشتر می کند

31 درصد بازاریابان ویدیو را اضافه می کنند تا سئو بهتر شود. وبسایتها وقتی ویدیو اضافه می کنند افزایش موتور جستجو را تجربه می کنند زیرا آن کیفیت صفحه را افزایش داده و زمانی که بازدیدکنندگان بر صفحه ای می گذرانند را بیشتر می کند.

بیشتر از 60 درصد بازاریابان می گویند که هزینه جذب مشتری آنها بیشتر شده است. در عین حال، 83% بازاریابان ویدیویی می گویند که ویدیو به آنها کمک می کند که مشتری راغب (لید) بسازند.

زیرا ویدیو نه تنها نحوه بازاریابی کسب و کارها و خرید مشتریها را متحول کرده است. بلکه چگونگی ارتباط فروشندگان را با مشتری راغب و نحوه حمایت تیم خدمات از مشتریان را دگرگون کرده است. خلاصه این که، ویدیو در تمام فلایویل بسیار موثر است، نه فقط برای افزایش آگاهی برند.

ویدیو می تواند ابزاری متنوع برای فروشندگان در تمام سفر خرید مشتری باشد و می تواند کاری بیشتری از افزایش مشارکت کند. تحلیلگران سمت سرور نیز به فروشنده کمک می کند مشتریهای راغب سرد یا غیرجواب دهنده را بررسی و اولویت بندی کنند.

بازاریابی ویدیویی به کاربران موبایل متوسل می شود.

کاربران موبایل موتور محرک مصرف ویدیو هستند. طبق مطالعه استاتیستا، 77 درصد پاسخدهندگان از موبایل یا تبلت برای تماشای ویدیوی برخط استفاده می کنند. و فیسبوک می گوید احتمال این که افراد هر روز ویدیو را روی گوشی هوشمند ببییند 1.5 برابر بیشتر از کامپیوتر است.

بازاریابی ویدیویی برای تعلیم و اعتماد سازی عالی است.

در حالی که 91.9% همه کاربران از تماشای هر نوع ویدیویی راضی هستند، 31.3% می خواهند ویدیوهای How-to یعنی چگونه انجام می شود و 29.8 درصد دیگر می خواهند ویدیوهای آموزشی ببینند.

گزینه ها هم برای تیمهای خدمات بی اندازه است، ویدیوهای آنبوردینگ (معرفی انتظارات) ، ویدیوی دانش بنیاد، ویدیوهای ملاقات با تیم، تماس ویدیویی حمایتی و داستانهای مشتریان فقط چند روش است که ویدیو می تواند تجربه حمایت مشتری کاملتر و فردی تر را بسازد.

و کاربران فقط از برندها نمی آموزند. کاربران نسلهای مختلف متفاوت هستند، ولی بیشتر آنها می خواهند چیزی از هم بیاموزند. طبق تحقیقات هابسپات، مشتریان ویدیوهای اصیل ولی با کیفیت کمتر را به ویدیو با کیفیت بالا که مصنوعی و غیراصیل به نظر می رسد ترجیح می دهند.

این یکی از دلایل است که بازاریابی اینفلوئنسر از 9.7 دلار در 2020 به 16.6 میلیارد دلار در 2022 رشد کرد.

ویدیو در اختیار هر کسب و کاری با هر اندازه ای است. داده ها روشن است. برای موفقیت، کسب و کار شما به یک راهبرد بازاریابی ویدیویی مستحکم نیاز دارد.

 

چگونه یک راهبرد بازاریابی ویدیویی بسازیم

مخاطب هدف خود را انتخاب کنید و ببینید وقت خود را کجا می گذرانند.

با ذی نفعان وصل شوید تا ببینید برنامه تان برای ویدیو چیست.

یک مدت زمان و بودجه برای ویدیو مشخص کنید.

بهترین سکو را برای توزیع ویدیو انتخاب کنید.

پیامرسانی را توسعه دهید و انواع صحیح ویدیو را برای افراد خود انتخاب کنید.

تصمیم بگیرید کدام معیارها را می خواید پایش کنید و چگونه موفقیت را اندازه گیری خواهید کرد

قبل از زمینه چینی، ضبط یا ویرایش هر چیزی، با راهبرد بازاریابی ویدیویی شروع کنید. چرا؟ زیرا هر تصمیمی که حین فرایند خلق ویدیو گرفته می شود اشاره به هدف ویدیوی شما دارد و این که می خواهید مخاطب شما بعد از تمایشای آن چه عملی انجام دهد.

بدون هدف مشخص و روشن که تیم برای آن توافق کرده است، شما خود را در گردابی از فیلمبرداری مجدد و ویرایش مجدد گرفتار خواهید دید. این کار وقت گرانبها را خیلی تلف می کند. لذا، فرایند را با راهبردی روشن شروع کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دوازده =