افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ


افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ در زمینه تبلیغ محصولات دیگران در ازای پورسانت کوچک برای هر فروش می‌پردازد. احتمالاً در بسیاری از وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید، عناوین با علامت «پیوند وابسته» یا «پست حمایت‌شده» را دیده‌اید. یا شاید قبلاً اولین قدم را برداشته اید و در یک شبکه وابسته ثبت نام کرده اید.

اگر در بازاریابی وابسته جدید هستید، بیایید نحوه عملکرد آن را پوشش دهیم. ابتدا، یک برنامه یا شبکه  افیلیت را پیدا کنید که به آن علاقه دارید. به نمای کلی برنامه، از جمله نوع محصولات یا خدمات، روش های پرداخت، و کمیسیون هایی که ارائه می دهند نگاه کنید.

اگر برای شما جذاب است، ثبت نام کنید و منتظر تایید پذیرش خود باشید. سپس، شروع به ایجاد محتوا کنید، پیوندهای سفارشی را که برنامه ارائه می دهد اضافه کنید. این پیوندها زمانی را که یکی از کاربران شما خریدی انجام می‌دهد، ردیابی می‌کنند و کمیسیون کمی دریافت خواهید کرد.

شما می توانید با شرکت های فردی یا شبکه های وابسته کار کنید، جایی که ثبت نام کرده و برنامه های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. برای سهولت در انتخاب، برنامه ها به طور کلی به دسته بندی تقسیم می شوند. پس از تأیید، شروع به تبلیغ پیوندهای وابسته خود در وب سایت خود، در خبرنامه ها، در رسانه های اجتماعی و هر جای دیگری که مجاز به اشتراک گذاری پیوندها هستید، کنید.

هنگامی که به حداقل سطح پرداخت رسیدید، شبکه برای شما یک پرداخت ارسال می کند. روش های پرداخت متفاوت است و معمولاً شامل پی پال، حواله های بانکی و چک می شود.

بیایید نگاهی عمیق تر به بخش های یک سیستم بازاریابی وابسته موفق بیندازیم.

بازرگان

گاهی اوقات به عنوان خالق، فروشنده، نام تجاری، خرده فروش یا فروشنده نیز شناخته می شود. این حزب است که محصول را ایجاد می کند. این می تواند یک شرکت بزرگ مانند Dyson باشد که جاروبرقی تولید می کند.

از کارآفرینان انفرادی گرفته تا استارت‌آپ‌ها تا شرکت‌های بزرگ Fortune 500، هر کسی می‌تواند تاجر پشت برنامه افیلیت مارکتینگ باشد. آنها حتی نیازی به مشارکت فعال ندارند. آنها فقط باید محصولی برای فروش داشته باشند.

بازاریابان افیلیت

این حزب گاهی به عنوان ناشر نیز شناخته می شود. شرکت‌های وابسته همچنین می‌توانند از افراد مجرد تا کل شرکت‌ها متغیر باشند. یک تجارت بازاریابی وابسته می تواند ماهانه چند صد دلار کمیسیون یا ده ها میلیون دلار تولید کند.

اینجا جایی است که بازاریابی اتفاق می افتد. یک شرکت وابسته یک یا چند محصول وابسته را تبلیغ می کند و سعی می کند مشتریان بالقوه را در مورد ارزش محصول تاجر جذب و متقاعد کند تا در نهایت آن را خریداری کنند.

مصرف کننده

مشتری یا مصرف کننده سیستم وابسته را به گردش در می آورد. بدون فروش، هیچ کمیسیونی برای تقسیم وجود ندارد و هیچ درآمدی برای تقسیم وجود ندارد.

شرکت  افیلیت سعی خواهد کرد در هر کانالی که مناسب می بیند، برای مصرف کننده بازاریابی کند، خواه این شبکه اجتماعی باشد، بیلبوردهای دیجیتال یا از طریق یک موتور جستجو با استفاده از بازاریابی محتوا در وبلاگ.

مصرف کننده باید بداند که بخشی از یک سیستم بازاریابی  افیلیت است. معمولاً یک سلب مسئولیت کوتاه مانند «اگر مواردی را در این سایت خریداری کنید، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنم. از اینکه از کار ما حمایت می کنید سپاسگزاریم.» خوب است.

مصرف کننده معمولاً قیمت بالاتری را به بازاریاب وابسته نمی پردازد، زیرا هزینه شبکه وابسته از قبل در قیمت خرده فروشی گنجانده شده است.

شبکه وابسته

فقط برخی بخش شبکه را از معادله بازاریابی وابسته در نظر می گیرند. با این حال، من معتقدم که راهنمای بازاریابی وابسته باید شامل شبکه‌ها باشد، زیرا در بسیاری از موارد، یک شبکه به عنوان واسطه بین شرکت وابسته و تاجر عمل می‌کند.

در حالی که می‌توانید از نظر فنی دوره شخص دیگری را تبلیغ کنید و سهم درآمد مستقیمی را با آنها ترتیب دهید، اجازه دادن به شبکه‌هایی مانند ClickBank یا Commission Junction که پرداخت و تحویل محصول را مدیریت کنند، توجه جدی‌تری به بازاریابی وابسته شما ایجاد می‌کند.

گاهی اوقات، شرکت‌های وابسته مجبورند از طریق یک شبکه وابسته عبور کنند تا حتی بتوانند محصول را تبلیغ کنند. به عنوان مثال، اگر تاجر فقط برنامه وابسته خود را در آن شبکه مدیریت کند، این اتفاق می افتد.

سپس شبکه وابسته به عنوان یک پایگاه داده از بسیاری از محصولات نیز عمل می کند، که بازاریاب وابسته می تواند انتخاب کند که کدام را تبلیغ کند.

بازایابی وابسته
بازایابی وابسته

کلیک بانک نمونه ای از شبکه های وابسته است. در مورد تبلیغ محصولات مصرفی، مانند ابزار، کتاب، اسباب بازی و وسایل خانگی، بزرگترین شبکه وابسته، تا حد زیادی، آمازون است.برنامه وابسته به Amazon Associates به شما امکان می دهد هر موردی را که در پلتفرم آنها فروخته می شود تبلیغ کنید.هر کسی می تواند ثبت نام کند و سپس یک پیوند  افیلیت  سفارشی به محصولات آمازون ایجاد کند. اگر شخصی از طریق لینک شما خرید کند، کمیسیون کمی دریافت می کنید.

با روشن شدن شرایط اولیه، بیایید یک نمای کلی از اینکه چگونه می توانید با ایجاد کسب و کار بازاریابی وابسته خود به بهترین شکل شروع کنید، داشته باشیم.

همانطور که گفتم، اساساً دو طرف معادله بازاریابی وابسته وجود دارد که باید از بین آنها انتخاب کنید، با این فرض که قرار نیست یک شبکه وابسته مانند کمیسیون Junction بسازید.

شما می توانید یک تاجر شوید و از دیگران بخواهید محصول شما را تبلیغ کنند، در ازای اینکه از فروش هایی که انجام می دهند به آنها کمیسیون بدهید.

یا، می‌توانید یک بازاریاب وابسته برای چندین محصول شوید و برای کسب درآمد، آن‌ها را به مشتریان عرضه کنید.

در حالی که اکثر مردم با انتخاب مسیر وابسته شروع می‌کنند و قطعاً مسیر آسان‌تری برای پیمودن آن است، ایجاد ترافیک کافی برای کسب درآمد معنی‌دار فقط از فروش وابسته سریع یا آسان نیست.

به همین دلیل است که من شما را از طریق چهار مرحله اساسی برای شروع در هر دو طرف صنعت بازاریابی وابسته راهنمایی می کنم.

افیلیت مارکتینگ
افیلیت مارکتینگ

نتیجه گیری

در این مقاله ما افیلیت مارکتینگ ویا بازاریابی وابسته را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم مهمترین نکته در خصوص افیلیت مارکتینگ این است که به دو طرف سود می رساند و اگرتداوم داشته باشد سودش هم بیشتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =